top of page

Як поводитись під час карантину на вулиці, в магазині і вдома

65867.jpg

       Під час карантину  треба до мінімуму зменшити будь-які візити.

У магазині та аптеках триматись на відстані один, а краще два метри від інших людей. Намагатись перебувати в приміщеннях не довше 15 хвилин. Зібравшись у магазин, необхідно заздалегідь скласти список товарів, які треба придбати, щоб не перебувати зайвий час у магазині. Варто завчасно і на довший період купити ліки, які необхідні кожен день.  Наша зброя - це знання елементарних правил профілактики, алгоритмів дій при захворюванні та критичне мислення замість паніки. Бажано відмовитись від користування громадським транспортом. Можна гуляти на вулиці, але уникаючи скупчень людей. Відмовтесь від розваг з дитиною на дитячому майданчику. Під час перебування на вулиці, не торкайтесь носа та рота, а після повернення додому обов'язково вимийте руки.

Заражена особа може й сама про це не знати.                                                                                         

Якщо людина проживала у країні/регіоні із місцевою передачею вірусу в громаді відповідно до звітів ВООЗ (для нас найбільш актуальними є країни Європи, в першу чергу Італія), то вона може бути в інкубаційному періоді COVID-19 та протягом 14 діб захворіти. Тому таким людям, заради безпеки оточуючих, необхідно дотримуватися посилених заходів профілактики з елементами самоізоляції. Перебувати вдома, слідкувати за власним здоров'ям, часто мити руки,  ізолюватися  в окремій кімнаті, регулярно провітрювати приміщення, уникати тісних контактів з близькими (обійми, поцілунки).Щодня слід робити вологе прибирання.

Особливо все це важливо, якщо у родині є особи старше 60 років. Якщо у вас виникли симптоми ГРЗ, обов'язково зателефонуйте сімейному лікарю, вдягніть маску, самоізолюйтесь та чекайте вказівок медпрацівника. Пам’ятайте: коронавірус поряд, просто ми про це ще можемо не знати.

Якщо ви здорові, не проживали та не повернулись з іншої країни.

Дотримуйтесь звичайних правил. Часто мийте руки з милом протягом 20 сек. Не торкайтесь очей та рота.  Пошийте собі маску, краще декілька, або придбайте. Якщо маски немає, дотримуйтесь етикету кашлю.

Вдома частіше робіть прибирання, провітрювання приміщення, і продовжуйте жити, як зазвичай. Добре їжте та висапайтесь. Важливо протирати спиртом гаджети (телефон та інше).

3243.jpg
nurse-advocates-500x335.jpg

Якщо ви не повернулись з іншої країни і захворіли.

  У вас є кашель, слабкість, підвищена температура тіла або не підвищена - по можливості залишайтесь вдома. Стан погіршиться - зателефонуйте сімейному лікарю та проконсультуйтесь. Якщо в родині є літня людина, ізолюйтеся від неї. А відправляючись за продуктами або ліками, вдягайте маску перед тим, як зайти в будь-яке приміщення.

Що треба знати про COVID-19?

Спостерігаючи за пандемією COVID-19 у світі, аналізуючи заходи, які проводять Китай та європейські країни на подолання наслідків і запобігання поширенню даної інфекції, зважаючи на кошти, які виділяються на боротьбу зі спалахом захворюваності, зусилля медиків у країнах з потужними системами охорони здоров'я, можна зробити висновок - ситуація досить серйозна і легковажно ставитись до коронавірусу не можна. Досвід Китаю показує, що жорсткі протиепідемічні та карантинні заходи є дуже ефективними при боротьбі з COVID-19. Дехто припускає, що епідемія може припинитися влітку. Та це малоймовірно і тому наші лікарні готується до серйозних випробувань.

picture2_koronavirus-poluc_364604_p0.jpg
20180611140115-9267.png
ІМЗО.jpg
ЕдЕра.jpg
НУШ.jpg
VO.jpg
ЗОРЦПІО.png
bottom of page